RSS Facebook

 

[IMG]

Nožičkova vila v České Kamenici

21. 10. 2013 | Stráň v České Kamenici ukrývá funkcionalistickou vilu, o které nevěděli ani odborníci. Autory cenné stavby, která vypadá stejně jako v době svého vzniku v roce 1933, jsou uznávaní německy mluvící architekti Victor FürthErnst Mühlstein.

[IMG]

Plauertova vila - česká premiéra architekta Richtera

20. 02. 2013 | Jednoduchý tvar krychle je základem modernistické vily, kterou si nechal roku 1925 postavit varnsdorfský továrník Arno Plauert. Svým vkusem předběhl dobu. Ale to nebylo u tak prozíravého podnikatele nijak překvapivé. Kdyby neuměl předvídat nové trendy, těžko by vybudoval největší a nejmodernější továrnu na obráběcí stroje v Rakousko-Uhersku, předchůdce dnešního podniku TOS Varnsdorf.

[IMG]

Palmeho vila: Dobový tisk označil ji za „opičárnu“

13. 02. 2013 | Větší funkcionalistickou vilu, než je Palmeho rezidence v Krásné Lípě, bychom v Česku hledali těžko. Majitel místní textilky si svůj modernistický palác nechal postavil ve 20. letech minulého století a dal architektovi obrovskou tvůrčí volnost. A protože dům projektoval nekonformní architekt Hans Richter, vznikla fascinující stavba, budící dodnes obdiv, ale i odpor.