RSS Facebook

 

[IMG]

Z Varnsdorfu do Prahy... Jak si chtěla firma Kunert postavit nové sídlo

24. 05. 2024 | Varnsdorfská společnost J. Kunert a synové ve 40. letech minulého století plánovala, že svou centrálu přesune do Prahy. Vybrala si i architekta, který jejich nové sídlo navrhl. Byl jím šluknovský rodák Friedrich (Fritz) Lehmann.

[IMG]

Miloš Hořejš: Lovecké sídlo rodiny Kinských Na Tokáni

11. 09. 2018 | Lovecké sídlo rodiny Kinských Na Tokáni má bohatou historii. Se svolením historika Miloše Hořejše publikujeme jeho studii, která vyšla v roce 2016 ve sborníku vydávém Národním zemědělským muzeem.

[IMG]

Hrobka rodiny Gintl v Dolním Žlebu

20. 01. 2016 | Nebýt prudkého svahu, mohl tu stát spíš dům. Pohled na Labské údolí je odtud úchvatný. A zřejmě právě proto si rodina univerzitního profesora pražské Německé vysoké škole technické v Praze Wilhelma Friedricha Gintla místo vybrala. Jen tu ve svahu uprostřed Dolního Žlebu na Děčínsku nechala nedaleko kostela Nejsvětější Trojice místo domu nechala postavit hrobku pro poslední spočinutí celé rodiny. Přečtete si víc o historii této zapomenuté stavby od architekta Friedricha Kicka.

[IMG]

Rudolf Dörre: Jak došlo ke stavbě věže na Sněžníku

09. 04. 2015 | Od postavení rozhledny na Sněžníku uběhlo více než 150 let. Město Jílové při této příležitosti vydalo v roce 2004 publikaci, která mapuje dění okolo této zajímavé stavby,. Publikace se jmenuje Kamenná dáma aneb Život rozhledny a pod rozhlednou. S dovolením přetiskujeme jednu z kapitol.